Comchip Technology CPDA10C60VB-HF
Part No.:
CPDA10C60VB-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
10-UFDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudCPDA10C60VB-HF.pdf
Description:
DIODE ESD ARRAY 60VWM 198W DFN25
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
10-UFDFN
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
4
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
110V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
198W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
6pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DFN2510-10
Datasheet:
1. How to order CPDA10C60VB-HF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPDA10C60VB-HF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPDA10C60VB-HF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CPDA10C60VB-HF
Part Number CPDA10C60VB-HF
Manufacturer Comchip Technology
Package/Case 10-UFDFN
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 4
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 110V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 198W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 6pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)