Comchip Technology CPDA10C2V5U-HF
Part No.:
CPDA10C2V5U-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
10-XFDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudCPDA10C2V5U-HF.pdf
Description:
DIODE ESD 2.5VWM 50W DFN2510-10
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
10-XFDFN
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels:
4
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
2.5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
3.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
10V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
50W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
0.6pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DFN2510-10
Datasheet:
1. How to order CPDA10C2V5U-HF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CPDA10C2V5U-HF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPDA10C2V5U-HF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CPDA10C2V5U-HF
Part Number CPDA10C2V5U-HF
Manufacturer Comchip Technology
Package/Case 10-XFDFN
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels 4
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 2.5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 3.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 10V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 50W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 0.6pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)