CMS30I30A(TE12L,QM.pdf
CMS30I30A(TE12L,QM.pdf
| Image |  |
| Part Number | CMS30I30A(TE12L,QM |
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | - |
| Package/Case | SOD-128 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 490 mV @ 3 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 30 V |
| Capacitance @ Vr, F | 82pF @ 10V, 1MHz |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | M-FLAT (2.4x3.8) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |