KYOCERA AVX CKR22BX472KP-LL
Part No.:
CKR22BX472KP-LL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudCKR22BX472KP-LL.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 100V BX 2-DIP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
P (0.1%)
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
2-DIP
Size / Dimension:
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order CKR22BX472KP-LL on Chuangxin Cloud?
3. Are the CKR22BX472KP-LL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKR22BX472KP-LL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CKR22BX472KP-LL CKR22BX472KP
Part Number CKR22BX472KP-LL CKR22BX472KP
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22 Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Packaging Tube Tube
Product Status Active Active
Capacitance 4700 pF 4700 pF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 100V 100V
Temperature Coefficient BX BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications High Reliability High Reliability
Failure Rate P (0.1%) P (0.1%)
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case 2-DIP 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm) 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm) 0.325" (8.25mm)