KEMET CKC21C752MWGAC7800
Part No.:
CKC21C752MWGAC7800
Datasheet:
Chuangxin CloudCKC21C752MWGAC7800.pdf
Description:
KC-LINK 2220 7.5NF 650VDC C0G
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order CKC21C752MWGAC7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CKC21C752MWGAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKC21C752MWGAC7800?
Image CKC21C752MWGAC7800
Part Number CKC21C752MWGAC7800
Product Status Active
Capacitance 7500 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 650V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)