KEMET CKC21C682MCGAC7800
Part No.:
CKC21C682MCGAC7800
Datasheet:
Chuangxin CloudCKC21C682MCGAC7800.pdf
Description:
KC-LINK 2220 6.8NF 500VDC C0G
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Datasheet:
1. How to order CKC21C682MCGAC7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CKC21C682MCGAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKC21C682MCGAC7800?
Image CKC21C682MCGAC7800
Part Number CKC21C682MCGAC7800
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)