KEMET CKC21C562JWGAC7210
Part No.:
CKC21C562JWGAC7210
Datasheet:
Chuangxin CloudCKC21C562JWGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 2220 5.6NF 650VDC C0G
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Datasheet:
1. How to order CKC21C562JWGAC7210 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CKC21C562JWGAC7210 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKC21C562JWGAC7210?
Image CKC21C562JWGAC7210
Part Number CKC21C562JWGAC7210
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 650V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)