KEMET CKC18X512MCGAC7800
Part No.:
CKC18X512MCGAC7800
Datasheet:
Chuangxin CloudCKC18X512MCGAC7800.pdf
Description:
KC-LINK 1812 5.1NF 500VDC C0G
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
5100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Datasheet:
1. How to order CKC18X512MCGAC7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CKC18X512MCGAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKC18X512MCGAC7800?
Image CKC18X512MCGAC7800
Part Number CKC18X512MCGAC7800
Manufacturer KEMET
Series KC Link Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 5100 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)