KEMET CKC18C822KWGAC7210
Part No.:
CKC18C822KWGAC7210
Datasheet:
Chuangxin CloudCKC18C822KWGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 1812 8.2NF 650VDC C0G
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order CKC18C822KWGAC7210 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CKC18C822KWGAC7210 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKC18C822KWGAC7210?
Image CKC18C822KWGAC7210
Part Number CKC18C822KWGAC7210
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 650V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)