KEMET CKC18C752KCGACAUTO
Part No.:
CKC18C752KCGACAUTO
Datasheet:
Chuangxin CloudCKC18C752KCGACAUTO.pdf
Description:
KC-LINK 1812 7.5NF 500VDC C0G
Series:
KC Link Auto C0G
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order CKC18C752KCGACAUTO on Chuangxin Cloud?
3. Are the CKC18C752KCGACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKC18C752KCGACAUTO?
Image CKC18C752KCGACAUTO
Part Number CKC18C752KCGACAUTO
Manufacturer KEMET
Series KC Link Auto C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 7500 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)