KEMET CKC18C752JCGAC7800
Part No.:
CKC18C752JCGAC7800
Datasheet:
Chuangxin CloudCKC18C752JCGAC7800.pdf
Description:
KC-LINK 1812 7.5NF 500VDC C0G
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order CKC18C752JCGAC7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CKC18C752JCGAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKC18C752JCGAC7800?
Image CKC18C752JCGAC7800
Part Number CKC18C752JCGAC7800
Manufacturer KEMET
Series KC Link Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 7500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)