KEMET CKC18C682KWGAC7210
Part No.:
CKC18C682KWGAC7210
Datasheet:
Chuangxin CloudCKC18C682KWGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 1812 6.8NF 650VDC C0G
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)
Datasheet:
1. How to order CKC18C682KWGAC7210 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CKC18C682KWGAC7210 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKC18C682KWGAC7210?
Image CKC18C682KWGAC7210
Part Number CKC18C682KWGAC7210
Manufacturer KEMET
Series KC Link Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 650V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.061" (1.55mm)