KEMET CKC18C472KCGAC7800
Part No.:
CKC18C472KCGAC7800
Datasheet:
Chuangxin CloudCKC18C472KCGAC7800.pdf
Description:
KC-LINK 1812 4.7NF 500VDC C0G
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Datasheet:
1. How to order CKC18C472KCGAC7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CKC18C472KCGAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKC18C472KCGAC7800?
Image CKC18C472KCGAC7800
Part Number CKC18C472KCGAC7800
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)