KEMET CKC18C393MCGAC7210
Part No.:
CKC18C393MCGAC7210
Datasheet:
Chuangxin CloudCKC18C393MCGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 1812 39NF 500VDC C0G
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Datasheet:
1. How to order CKC18C393MCGAC7210 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CKC18C393MCGAC7210 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKC18C393MCGAC7210?
Image CKC18C393MCGAC7210
Part Number CKC18C393MCGAC7210
Product Status Active
Capacitance 0.039 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)