KEMET CKC18C273MWGAC7210
Part No.:
CKC18C273MWGAC7210
Datasheet:
Chuangxin CloudCKC18C273MWGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 1812 27NF 650VDC C0G
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order CKC18C273MWGAC7210 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CKC18C273MWGAC7210 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKC18C273MWGAC7210?
Image CKC18C273MWGAC7210
Part Number CKC18C273MWGAC7210
Product Status Active
Capacitance 0.027 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 650V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)