KEMET CKC18C223MWGAC7800
Part No.:
CKC18C223MWGAC7800
Datasheet:
Chuangxin CloudCKC18C223MWGAC7800.pdf
Description:
KC-LINK 1812 22NF 650VDC C0G
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)
Datasheet:
1. How to order CKC18C223MWGAC7800 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CKC18C223MWGAC7800 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKC18C223MWGAC7800?
Image CKC18C223MWGAC7800
Part Number CKC18C223MWGAC7800
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 650V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.061" (1.55mm)