KEMET CK06BX334K
Part No.:
CK06BX334K
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudCK06BX334K.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 50V 10% RADIAL
Manufacturer:
KEMET
Series:
Military, MIL-C-11015, CK06
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
Datasheet:
Chuangxin CloudCK06BX334K.pdf
1. How to order CK06BX334K on Chuangxin Cloud?
3. Are the CK06BX334K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CK06BX334K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CK06BX334K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CK06BX334K pin diagram, CK06BX334K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CK06BX334K
Part Number CK06BX334K
Manufacturer KEMET
Series Military, MIL-C-11015, CK06
Packaging Bag
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)