KYOCERA AVX CK05BX820K
Part No.:
CK05BX820K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudCK05BX820K.pdf
Description:
CAP CER 82PF 200V BX RADIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-C-11015, CK05
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):
0.245" (6.22mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudCK05BX820K.pdf
1. How to order CK05BX820K on Chuangxin Cloud?
3. Are the CK05BX820K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CK05BX820K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CK05BX820K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CK05BX820K pin diagram, CK05BX820K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CK05BX820K CK05BX820KTR1
Part Number CK05BX820K CK05BX820KTR1
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-C-11015, CK05 Military, MIL-C-11015, CK05
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 82 pF 82 pF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 200V 200V
Temperature Coefficient BX BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications High Reliability High Reliability
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Package / Case Radial Radial
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm) 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max) 0.245" (6.22mm) 0.245" (6.22mm)
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)