Cvilux USA CI1503S0000
Part No.:
CI1503S0000
Manufacturer:
Cvilux USA
Category:
Rectangular Connector Housings
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudCI1503S0000.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 3POS 1.50MM
Manufacturer:
Cvilux USA
Series:
CI15
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
3
Pitch:
0.059" (1.50mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Contact Termination:
Crimp
Fastening Type:
Friction Lock
Color:
Features:
Insulation Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Datasheet:
Chuangxin CloudCI1503S0000.pdf
1. How to order CI1503S0000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the CI1503S0000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CI1503S0000?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CI1503S0000.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CI1503S0000
Part Number CI1503S0000
Manufacturer Cvilux USA
Series CI15
Packaging Bag
Product Status Active
Connector Type Receptacle
Contact Type Female Socket
Number of Positions 3
Pitch 0.059" (1.50mm)
Number of Rows 1
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Contact Termination Crimp
Fastening Type Friction Lock
Color -
Features -
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Operating Temperature -25°C ~ 85°C