CTS-Frequency Controls CHT70C5002PMT
Part No.:
CHT70C5002PMT
Datasheet:
Chuangxin CloudCHT70C5002PMT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS TTL
Series:
CHT70
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
25mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
Datasheet:
1. How to order CHT70C5002PMT on Chuangxin Cloud?
3. Are the CHT70C5002PMT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHT70C5002PMT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CHT70C5002PMT.
Image CHT70C5002PMT
Part Number CHT70C5002PMT
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series CHT70
Type XO (Standard)
Frequency 50 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS, TTL
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±100ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 25mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)