CTS-Frequency Controls CHT32C10007PMR
Part No.:
CHT32C10007PMR
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudCHT32C10007PMR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
CHT32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS, TTL
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±150ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
Datasheet:
1. How to order CHT32C10007PMR on Chuangxin Cloud?
3. Are the CHT32C10007PMR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHT32C10007PMR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CHT32C10007PMR
Part Number CHT32C10007PMR
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series CHT32
Package/Case 4-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 100 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS, TTL
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±150ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 40mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)