CHPHT0805K8252FGT.pdf
CHPHT0805K8252FGT.pdf
| Image |  |
| Part Number | CHPHT0805K8252FGT |
| Product Status | Active |
| Resistance | 82.5 kOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 0.02W |
| Composition | Thick Film |
| Features | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 230°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 0805 |
| Size / Dimension | 0.073" L x 0.049" W (1.85mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.51mm) |