CGRMT4004-HF.pdf
CGRMT4004-HF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CGRMT4004-HF.
| Image |  |
| Part Number | CGRMT4004-HF |
| Manufacturer | Comchip Technology |
| Series | - |
| Package/Case | SOD-123H |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 1 A |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 400 V |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOD-123H |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |