KYOCERA AVX CDR34BX104AKSS
Part No.:
CDR34BX104AKSS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudCDR34BX104AKSS.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V BX 1812
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR34
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order CDR34BX104AKSS on Chuangxin Cloud?
3. Are the CDR34BX104AKSS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR34BX104AKSS?
Image CDR34BX104AKSS\M500 CDR34BX104AKSS
Part Number CDR34BX104AKSS\M500 CDR34BX104AKSS
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR34 Military, MIL-PRF-55681, CDR34
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 0.1 µF 0.1 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 50V 50V
Temperature Coefficient BX BX
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings - -
Applications High Reliability High Reliability
Failure Rate S (0.001%) S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric) 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm) 0.059" (1.50mm)