Vishay Vitramon CDR31BP360BFUSAJ
Part No.:
CDR31BP360BFUSAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudCDR31BP360BFUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 36PF 100V BP 0805
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
36 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order CDR31BP360BFUSAJ on Chuangxin Cloud?
3. Are the CDR31BP360BFUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP360BFUSAJ?
Image CDR31BP360BFUSAJ
Part Number CDR31BP360BFUSAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 36 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)