Vishay Vitramon CDR31BP330BFWSAJ
Part No.:
CDR31BP330BFWSAJ
Datasheet:
Chuangxin CloudCDR31BP330BFWSAJ.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V BP 0805
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Datasheet:
1. How to order CDR31BP330BFWSAJ on Chuangxin Cloud?
3. Are the CDR31BP330BFWSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP330BFWSAJ?
Image CDR31BP330BFWSAJ
Part Number CDR31BP330BFWSAJ
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)