Vishay Vitramon CDR31BP300BFUSAJ
Part No.:
CDR31BP300BFUSAJ
Datasheet:
Chuangxin CloudCDR31BP300BFUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 30PF 100V BP 0805
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Datasheet:
1. How to order CDR31BP300BFUSAJ on Chuangxin Cloud?
3. Are the CDR31BP300BFUSAJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR31BP300BFUSAJ?
Image CDR31BP300BFUSAJ
Part Number CDR31BP300BFUSAJ
Product Status Active
Capacitance 30 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)