Vishay Vitramon CDR02BP221BKWSAT
Part No.:
CDR02BP221BKWSAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudCDR02BP221BKWSAT.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V BP 1805
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR02
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
S (0.001%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1805 (4512 Metric)
Size / Dimension:
0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order CDR02BP221BKWSAT on Chuangxin Cloud?
3. Are the CDR02BP221BKWSAT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR02BP221BKWSAT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR02BP221BKWSAT
Part Number CDR02BP221BKWSAT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR02
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient BP
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications High Reliability
Failure Rate S (0.001%)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1805 (4512 Metric)
Size / Dimension 0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)