Comchip Technology CDBZ310200-HF
Part No.:
CDBZ310200-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
Single Diodes
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudCDBZ310200-HF.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 200V 10A TO277
Manufacturer:
Comchip Technology
Series:
Package/Case:
TO-277, 3-PowerDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TO-277 (Z3)
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Datasheet:
1. How to order CDBZ310200-HF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CDBZ310200-HF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDBZ310200-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDBZ310200-HF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDBZ310200-HF CDBZ310200H-HF
Part Number CDBZ310200-HF CDBZ310200H-HF
Manufacturer Comchip Technology Comchip Technology
Series - -
Package/Case TO-277, 3-PowerDFN TO-277, 3-PowerDFN
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Technology Schottky Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V 200 V
Current - Average Rectified (Io) 10A 10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 A 900 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 200 V 100 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F - -
Grade - -
Qualification - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package TO-277 (Z3) TO-277 (Z3)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C