Comchip Technology CDBHA15100-HF
Part No.:
CDBHA15100-HF
Datasheet:
Chuangxin CloudCDBHA15100-HF.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 15A TO277B
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
700 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
250 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Datasheet:
1. How to order CDBHA15100-HF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CDBHA15100-HF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDBHA15100-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDBHA15100-HF.
Image CDBHA15100-HF
Part Number CDBHA15100-HF
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Current - Average Rectified (Io) 15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 700 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 100 V
Supplier Device Package TO-277B
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C