Comchip Technology CDBHA10100-HF
Part No.:
CDBHA10100-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
Single Diodes
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudCDBHA10100-HF.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO277B
Manufacturer:
Comchip Technology
Series:
Package/Case:
TO-277, 3-PowerDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
700 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
250 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TO-277B
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Datasheet:
1. How to order CDBHA10100-HF on Chuangxin Cloud?
3. Are the CDBHA10100-HF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDBHA10100-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDBHA10100-HF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDBHA10100-HF
Part Number CDBHA10100-HF
Manufacturer Comchip Technology
Series -
Package/Case TO-277, 3-PowerDFN
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Current - Average Rectified (Io) 10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 700 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package TO-277B
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C