CDBB3150LR-HF.pdf
CDBB3150LR-HF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDBB3150LR-HF.
| Image |  |
| Part Number | CDBB3150LR-HF |
| Manufacturer | Comchip Technology |
| Series | - |
| Package/Case | DO-214AA, SMB |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 820 mV @ 3 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 150 V |
| Capacitance @ Vr, F | 250pF @ 4V, 1MHz |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Operating Temperature - Junction | -50°C ~ 175°C |