CDBB3100-G.pdf
CDBB3100-G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDBB3100-G.
| Image |  |
| Part Number | CDBB3100-G | CDBB3100-HF | CDBB3100LR-HF |
| Manufacturer | Comchip Technology | Comchip Technology | Comchip Technology |
| Series | - | - | - |
| Package/Case | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active | Active |
| Technology | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A | 3A | 3A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 850 mV @ 3 A | 850 mV @ 3 A | 850 mV @ 3 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 100 V | 500 µA @ 100 V | 500 µA @ 100 V |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - |
| Grade | - | - | - |
| Qualification | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) | DO-214AA (SMB) | DO-214AA (SMB) |
| Operating Temperature - Junction | 125°C (Max) | 125°C (Max) | 125°C (Max) |