Toshiba Semiconductor and Storage CCS15S30,L3F
Part No.:
CCS15S30,L3F
Manufacturer:
Toshiba Semiconductor and Storage
Category:
Single Diodes
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudCCS15S30,L3F.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 20V 1.5A CST2C
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
20 V
Current - Average Rectified (Io):
1.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
400 mV @ 1 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:
200pF @ 0V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
CST2C
Operating Temperature - Junction:
125°C (Max)
Datasheet:
1. How to order CCS15S30,L3F on Chuangxin Cloud?
3. Are the CCS15S30,L3F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CCS15S30,L3F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CCS15S30,L3F.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CCS15S30,L3F CCS15S30,L3IDTF CCS15S30,L3QUF
Part Number CCS15S30,L3F CCS15S30,L3IDTF CCS15S30,L3QUF
Series - - -
Package/Case 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Technology Schottky Schottky Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V 20 V 20 V
Current - Average Rectified (Io) 1.5A 1.5A 1.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 400 mV @ 1 A 400 mV @ 1 A 400 mV @ 1 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 30 V 500 µA @ 30 V 500 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F 200pF @ 0V, 1MHz 200pF @ 0V, 1MHz 200pF @ 0V, 1MHz
Grade - - -
Qualification - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package CST2C CST2C CST2C
Operating Temperature - Junction 125°C (Max) 125°C (Max) 125°C (Max)