KEMET CAS26C390MAGFC
Part No.:
CAS26C390MAGFC
Datasheet:
Chuangxin CloudCAS26C390MAGFC.pdf
Description:
SFTY 2211 39PF X1 250 / Y2 250 C
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Package / Case:
2211 (5728 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Datasheet:
1. How to order CAS26C390MAGFC on Chuangxin Cloud?
3. Are the CAS26C390MAGFC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAS26C390MAGFC?
Image CAS26C390MAGFC
Part Number CAS26C390MAGFC
Product Status Active
Capacitance 39 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2211 (5728 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)