KEMET CAS26C152KARFC
Part No.:
CAS26C152KARFC
Datasheet:
Chuangxin CloudCAS26C152KARFC.pdf
Description:
SFTY 2211 1.5NF X1 250 / Y2 250
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Package / Case:
2211 (5728 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Datasheet:
1. How to order CAS26C152KARFC on Chuangxin Cloud?
3. Are the CAS26C152KARFC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAS26C152KARFC?
Image CAS26C152KARFC
Part Number CAS26C152KARFC
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2211 (5728 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)