KEMET CAS21C681KARFC
Part No.:
CAS21C681KARFC
Datasheet:
Chuangxin CloudCAS21C681KARFC.pdf
Description:
SFTY 2220 680PF X1 250 / Y2 250
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Datasheet:
1. How to order CAS21C681KARFC on Chuangxin Cloud?
3. Are the CAS21C681KARFC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAS21C681KARFC?
Image CAS21C681KARFC
Part Number CAS21C681KARFC
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)