KEMET CAS21C391KARFC
Part No.:
CAS21C391KARFC
Datasheet:
Chuangxin CloudCAS21C391KARFC.pdf
Description:
SFTY 2220 390PF X1 250 / Y2 250
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Datasheet:
1. How to order CAS21C391KARFC on Chuangxin Cloud?
3. Are the CAS21C391KARFC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAS21C391KARFC?
Image CAS21C391KARFC
Part Number CAS21C391KARFC
Product Status Active
Capacitance 390 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)