KEMET CAS18C560JAGGC
Part No.:
CAS18C560JAGGC
Datasheet:
Chuangxin CloudCAS18C560JAGGC.pdf
Description:
SFTY 1812 56PF X2 250 C0G 5%
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X2
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Datasheet:
1. How to order CAS18C560JAGGC on Chuangxin Cloud?
3. Are the CAS18C560JAGGC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAS18C560JAGGC?
Image CAS18C560JAGGC
Part Number CAS18C560JAGGC
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings X2
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)