KEMET CAS18C471KAGFC
Part No.:
CAS18C471KAGFC
Datasheet:
Chuangxin CloudCAS18C471KAGFC.pdf
Description:
SFTY 1812 470PF X1 250 / Y2 250
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Datasheet:
1. How to order CAS18C471KAGFC on Chuangxin Cloud?
3. Are the CAS18C471KAGFC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAS18C471KAGFC?
Image CAS18C471KAGFC
Part Number CAS18C471KAGFC
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)