KEMET CAS18C331KAGFC
Part No.:
CAS18C331KAGFC
Datasheet:
Chuangxin CloudCAS18C331KAGFC.pdf
Description:
SFTY 1812 330PF X1 250 / Y2 250
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Datasheet:
1. How to order CAS18C331KAGFC on Chuangxin Cloud?
3. Are the CAS18C331KAGFC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAS18C331KAGFC?
Image CAS18C331KAGFC
Part Number CAS18C331KAGFC
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings X1, Y2
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)