KEMET CAS17C560JAGGC
Part No.:
CAS17C560JAGGC
Datasheet:
Chuangxin CloudCAS17C560JAGGC.pdf
Description:
SFTY 1808 56PF X2 250 C0G 5%
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X2
Package / Case:
1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order CAS17C560JAGGC on Chuangxin Cloud?
3. Are the CAS17C560JAGGC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CAS17C560JAGGC?
Image CAS17C560JAGGC
Part Number CAS17C560JAGGC
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings X2
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)