CTS-Frequency Controls CA70P5004INR
Part No.:
CA70P5004INR
Datasheet:
Chuangxin CloudCA70P5004INR.pdf
Description:
7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
80mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)
Datasheet:
1. How to order CA70P5004INR on Chuangxin Cloud?
3. Are the CA70P5004INR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CA70P5004INR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CA70P5004INR.
Image CA70P5004INR
Part Number CA70P5004INR
Type XO (Standard)
Frequency 50 MHz
Function Standby (Power Down)
Output LVPECL
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±30ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 80mA
Supplier Device Package 6-SMD (7x5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)