CTS-Frequency Controls CA70P5004GLR
Part No.:
CA70P5004GLR
Datasheet:
Chuangxin CloudCA70P5004GLR.pdf
Description:
7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
80mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)
Datasheet:
1. How to order CA70P5004GLR on Chuangxin Cloud?
3. Are the CA70P5004GLR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CA70P5004GLR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CA70P5004GLR.
Image CA70P5004GLR
Part Number CA70P5004GLR
Type XO (Standard)
Frequency 50 MHz
Function Standby (Power Down)
Output LVPECL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±30ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 80mA
Supplier Device Package 6-SMD (7x5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)