CTS-Frequency Controls CA70P5003GLR
Part No.:
CA70P5003GLR
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudCA70P5003GLR.pdf
Description:
7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
CA70
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
50 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
80mA
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-SMD (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)
Datasheet:
1. How to order CA70P5003GLR on Chuangxin Cloud?
3. Are the CA70P5003GLR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CA70P5003GLR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CA70P5003GLR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CA70P5003GLR
Part Number CA70P5003GLR
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series CA70
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 50 MHz
Function Standby (Power Down)
Output LVPECL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 80mA
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 6-SMD (7x5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)