CTS-Frequency Controls CA70L5005INR
Part No.:
CA70L5005INR
Datasheet:
Chuangxin CloudCA70L5005INR.pdf
Description:
7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
60mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)
Datasheet:
1. How to order CA70L5005INR on Chuangxin Cloud?
3. Are the CA70L5005INR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CA70L5005INR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CA70L5005INR.
Image CA70L5005INR
Part Number CA70L5005INR
Type XO (Standard)
Frequency 50 MHz
Function Standby (Power Down)
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 60mA
Supplier Device Package 6-SMD (7x5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)