CTS-Frequency Controls CA70L5005ILR
Part No.:
CA70L5005ILR
Datasheet:
Chuangxin CloudCA70L5005ILR.pdf
Description:
7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
60mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)
Datasheet:
1. How to order CA70L5005ILR on Chuangxin Cloud?
3. Are the CA70L5005ILR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CA70L5005ILR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CA70L5005ILR.
Image CA70L5005ILR
Part Number CA70L5005ILR
Type XO (Standard)
Frequency 50 MHz
Function Standby (Power Down)
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 60mA
Supplier Device Package 6-SMD (7x5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)