CTS-Frequency Controls CA70L5003HLR
Part No.:
CA70L5003HLR
Datasheet:
Chuangxin CloudCA70L5003HLR.pdf
Description:
7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
60mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)
Datasheet:
1. How to order CA70L5003HLR on Chuangxin Cloud?
3. Are the CA70L5003HLR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CA70L5003HLR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CA70L5003HLR.
Image CA70L5003HLR
Part Number CA70L5003HLR
Type XO (Standard)
Frequency 50 MHz
Function Standby (Power Down)
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 60mA
Supplier Device Package 6-SMD (7x5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)