CTS-Frequency Controls CA25L16003HLR
Part No.:
CA25L16003HLR
Datasheet:
Chuangxin CloudCA25L16003HLR.pdf
Description:
2.5mmx2.0mm Surface Mount Automo
Series:
CA25L
Frequency:
160 MHz
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
60mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)
Datasheet:
1. How to order CA25L16003HLR on Chuangxin Cloud?
3. Are the CA25L16003HLR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CA25L16003HLR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CA25L16003HLR.
Image CA25L16003HLR
Part Number CA25L16003HLR
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series CA25L
Type XO (Standard)
Frequency 160 MHz
Function Standby (Power Down)
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 60mA
Supplier Device Package 6-SMD (2.5x2)
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)