KEMET C430C472G5G5TA7200
Part No.:
C430C472G5G5TA7200
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudC430C472G5G5TA7200.pdf
Description:
CAP CER AXL
Manufacturer:
KEMET
Series:
AxiMax 400 Comm C0G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Axial
Size / Dimension:
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
Lead Style:
Straight
Datasheet:
1. How to order C430C472G5G5TA7200 on Chuangxin Cloud?
3. Are the C430C472G5G5TA7200 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C430C472G5G5TA7200?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C430C472G5G5TA7200
Part Number C430C472G5G5TA7200
Manufacturer KEMET
Series AxiMax 400 Comm C0G
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)